A XV. században Mátyás király építtetett kőtemplomot a bánhidai reformátusok számára, ami a török háborúk alatt elpusztult. Szent Mihály tiszteletére új templomot építenek 1742-ben, amit Fellner Jakab 1774-75-ös években átépít, minek következtében a román formavilág mellett jellegzetes barokk stílusjegyekkel gazdagodik az épület. Az ő munkája az 1775-ben épült földszintes, ötablakos plébániaház is.

Ezt a templomot 1885-ben lebontják, és helyére gróf Eszterházy Miklós patronálásával, Feszty Adolf tervei alapján megépül a ma is látható neoromán imaház. Ennek néhány berendezési tárgya ma is fellelhető a templomban, melyek közül kiemelkedő jelentőségű a majki Kamalduli Rendházból származó szószék és a fából kifaragott feszület, a hozzá tartozó faszobrokkal együtt. A szószéken a kamalduli remeték életéből láthatunk jeleneteket.

A templom és a plébániaház is műemléki védettséget élvez.

Templom búcsúja: szeptember 29.